روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
۱۳۹۶ شنبه ۲۹ مهر
درباره روابط عمومیبرگشت به صفحه اصلیبرگشت به صفحه اصلی سایت دانشگاه
جلسه تكريم و معارفه رئيس دادگستري شهرستان دزفول در سالن اجتماعات شيخ انصاري دانشگاه آزاد اسلامي دزفول برگزار شد
جلسه تكريم و معارفه رئيس دادگستري شهرستان دزفول در سالن اجتماعات شيخ انصاري دانشگاه آزاد اسلامي دزفول برگزار شد .

به گزارش مركز خبر روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول، آيين تكريم و معارفه روساي جديد و قديم دادگستري دزفول با حضور مديركل دادگستري خوزستان و تمامي معاونين وي، رؤساي دادگستري هاي شمال خوزستان، رؤساي شوراهاي حل اختلاف و اعضاي آنها، برخي قضات، رئيس حفاظت اطلاعات خوزستان، رئيس شوراي حل اختلاف خوزستان، بسياري از مسئولان نظامي، انتظامي و اجرايي دزفول از جمله امام جمعه، فرماندار، نماينده مجلس، رئيس شوراي اسلامي شهر، رئيس كميسيون خدمات شوراي شهر، جانشين ناحيه مقاومت بسيج، فرمانده نيروي انتظامي و فرمانده راهور در سالن اجتماعات شيخ انصاري دانشگاه آزاد اسلامي دزفول برگزار شد.

رئيس قديم دادگستري دزفول در اين آئين اظهار كرد: دادگستري مكلف به رسيدگي به جرائم خشن، ساده، امور مالي و ملكي بوده و وظيفه آن به گونه اي است كه در تمامي شئونات شهرستان دخالت دارد.

حجت الاسلام صادق ابوهلال در ادامه به ارائه گزارشي از عملكرد اين دادگستري در سال 94 پرداخت و افزود: در شعب تحقيق دادسراي شهرستان دزفول طي سال 94 بالغ بر 28 هزار و 470 پرونده وارده داشتند كه 26 هزار و 601 مورد از اين پرونده ها مختومه شد.

مختومه شدن 19 هزار پرونده

وي، آمار پرونده هاي وارده و مختومه شعب محاكم جزايي و حقوقي دزفول در سال 94 را نيز به ترتيب 21 هزار و 424 پرونده و 19 هزار و 24 پرونده عنوان كرد و گفت: دادگاه انقلاب شمال خوزستان نيز در دزفول قرار دارد كه در سال گذشته دو هزار و 985 پرونده وارد شعب مختلف آن شد اما خروجي و مختومه اين شعب در همان سال بالغ بر سه هزار و 38 پرونده بود.

رئيس قديم دادگستري دزفول در ادامه، تقويت و تجهيز واحد ارشاد اين دادگستري را نيز از ديگر اقدامات انجام شده برشمرد و توضيح داد: افرادي با تحصيلات دكترا و كارشناس در اين واحد حضور دارند كه با بررسي شكايات و دادخواست ها مشاوره هاي خوبي را به مردم ارائه داده و نقش موثري در ريزش آمار پرونده‌هاي ورودي دارند.

حجت الاسلام ابوهلال، تقويت شورهاي حل اختلاف را نيز ديگر دستاورد دادگستري دزفول در اين مدت برشمرد و يادآور شد: در سال 94 حدود 12 هزار و 193 پرونده به اين شورا وارد شده كه تعداد 12 هزار و 39 پرونده عمدتا با مصالحه مختومه شده اند.

وي با بيان اينكه شوراي حل اختلاف دزفول داراي يك مجتمع و برخوردار از هشت شعبه رأي، هفت شعبه مصالحه و 9 مجتمع در شهرهاي اقماري شهرستان است كه اعضاي آنها با درايت و به صورت كاملا رايگان مشغول به خدمت رساني هستند كه جاي تقدير دارد.

حجت الاسلام ابوهلال با اشاره به وقوع چهار فقره قتل در يك ماه گذشته در دزفول و دستگيري تعدادي در اين زمينه، عنوان كرد: كينه ها و انتقام ها در ميان طوايف اين نزاع ها عقبه دارد كه با وساطت شوراي حل اختلاف شهرستان اين طوايف با يكديگر صلح كردند.

وي با اشاره به نبود شوراي حل اختلاف در شهر شمس آباد يادآور شد: اعضاي شوراي شهر و شهرداري شمس آباد قطعه زميني را براي احداث مجتمع شوراي حل اختلاف در اين شهر تحويل داده‌اند كه عمليات احداث اين مجتمع در وضعيت خوبي به سر مي برد.

رئيس قديم دادگستري دزفول در مورد اقدامات فرهنگي و عمراني اين نهاد اضافه كرد: بازسازي و توسعه نمازخانه دادگستري، ايجاد و راه اندازي باجه بانك ملي، نصب دو دستگاه خودپرداز، گسترش فضاي سبز محوطه، ساخت بازداشتگاه متناسب با زندانيان، توسعه پاركينگ، جذب اعتبار براي خريد ملزومات به همت نماينده شهرستان از جمله طرح هاي اجرا شده در دادگستري دزفول در اين مدت است.

حجت الاسلام ابوهلال با تاكيد بر اينكه شهرستان دزفول به گواه آمارهاي ارائه شده نسبت به ساير شهرستان هاي خوزستان از وضعيت امنيتي بسيار بهتري برخوردار است، گفت: با توجه به حجم بسيار زياد پرونده هاي وارده و باتوجه به كمبود كادر قضايي و اداري و كمبود اعتبارات هر قاضي در دادگستري دزفول معادل دو قاضي و هر كارمند برابر با دو نفر تلاش مي كند كه اين امر ستودني است.

وي با بيان اينكه قضات دادگستري دزفول بسيار متعهد، متدين و شريف هستند، ادامه داد: در بين اين افراد جانباز، ايثارگر و روحاني نيز وجود دارد كه موفقيت خود را مديون آنها هستيم.

رئيس قديم دادگستري دزفول همچنين با اشاره به اينكه زندان انقلاب نيز زير نظر اين نهاد مديريت مي شود، افزود: در زندان دزفول بيش از دو هزار فرد زنداني وجود دارد كه دو سوم آنها متعلق به شهرستان هستند كه تمامي احكام آنها توسط قضات صادر شده، بنابراين اين حجم سنگين از وظايف موجب مي شود در برخي موارد نيز اشتباهاتي رخ دهد كه امري طبيعي است.

حجت الاسلام ابوهلال همچنين خواستار تسريع در عمليات احداث ساختمان جديد دادگستري دزفول در كنار ندامتگاه اين شهرستان شد و از الحاق سه قاضي جديد به مجموعه دادگستري دزفول در آينده نزديك خبر داد.

وي همچنين عنوان كرد: رئيس جديد دادگستري دزفول فردي متدين، توانا و متعهد با سابقه زياد است كه اميدوار هستم در اين پست جديد خود موفق و پايدار باشد.

حجت الاسلام ابوهلال در پايان با تقدير از زحمات و همكاري هاي تمامي عوامل دادگستري، دادستان، مديركل دادگستري خوزستان و معاونين وي، بيان كرد: در 19 سال حضورم در شهرستان دزفول از هيچ تلاشي دريغ نكرده و سعي كردم امانت دار خوبي براي مردم باشم كه به مناسبت اتمام ماموريتم در اين شهرستان از همه مردم و مسئولان طلب حلاليت ميكنم.

بر اساس اين گزارش، در پايان اين مراسم و با حضور مسئولان حاضر در اين مراسم بر روي جايگاه، حكم «محمديار ممبيني» به عنوان رئيس جديد دادگستري دزفول قرائت شد و از زحمات «حجت الاسلام صادق ابوهلال» توسط بسياري از مسئولان شهرستان دزفول با اهداي لوح ها و هدايايي تقدير به عمل آمد.

ممبيني پيش از اين به عنوان رئيس دادگستري شهرستان ماهشهر مشغول به فعاليت بوده است .

حجت الاسلام ابوهلال نيز به عنوان قاضي دادگاه تجديدنظر استان خوزستان معرفي شد.

 
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
/
تصویر روز
/
ارتباط با رياست واحد
ارتباط با رياست واحد
/ /
/
ده خبـر بـرتـر
/
ادامه ثبت نام رشته هاي بدون آزمون نيمسال اول 96 دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد
----------------------------------
آغاز ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان ارشد دانشگاه آزاد از 14 شهريور
----------------------------------
اقدام شايسته دانش آموختگان مهندسي پزشكي ورودي 92 واحد دزفول
----------------------------------
شرايط ثبت نام خوابگاههاي دانشجويي در نيمسال اول سال تحصيلي 97- 96
----------------------------------
جزئيات ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان رشته هاي پرستاري و مامايي دانشگاه آزاد اسلامي دزفول
----------------------------------
گروه جهادي دانشگاه آزاد اسلامي دزفول برترين در استان خوزستان
----------------------------------
معرفي كانال تلگرام دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول
----------------------------------
مراحل ثبت نام دانشجويان ورودي جديد واحد دزفول
----------------------------------
آخرين جزئيات ثبت نام رشته هاي بدون آزمون كارشناسي پيوسته دانشگاه آزاد اسلامي
----------------------------------
اعلام نتايج تكميل‌ظرفيت ارشد و دكتري دانشگاه آزاد اسلامي/ ثبت‌نام از 18مهر
----------------------------------
/ /
//
تعداد بازدیدکنندگان امروز 5
تعداد بازدیدکنندگان دیروز 42
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 123432
تعداد کاربران بر خط 2
تعداد کاربران لاگین بر خط 0
جمعهپچسدیش
7654321
141312111098
21201918171615
28272625242322
.....3029
//
/
روابط عمومی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
/
Powered by DorsaPortal