English/العربیة
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
 
همايش گام دوم انقلاب اسلامي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول برگزار شد.
علي افروس در همايش گام دوم انقلاب اسلامي با اشاره به اهميت روحيه جهادي نيروهاي جوان و انقلابي گفت: «جوانان بايد در راستاي تحقق سياست‌هاي مقام معظم رهبري در گام دوم انقلاب تلاش كنند.»

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول، علـي افــروس در همايش گام دوم انقلاب اسلامي با اشـاره به اهميـت روحيـه جهادي ‌نيروهاي جوان و انقلابي گفت: «جوانان بايد در راستاي تحقق سياست‌هاي مقام معظم رهبري در گام دوم انقلاب تلاش كنند.»

وي با بيان اينكه انقلاب اسلامي داراي پيام فراملي است، افزود: «پيام‌هايي مانند برابري و استقلال هرگز كهنه نمي‌شوند.»
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول با اشاره به توصيه مقام معظم رهبري  در بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي به علم و پژوهش اظهار كرد: «اين دانشگاه يكي از موفق‌ترين دانشگاه‌هاي كشور در راه‌اندازي سامانه آموزش از راه دور است به‌گونه‌اي‌كه دفاعيه‌هاي دكتري اخيرا با استفاده از بستر سخت‌افزاري و سامانه اتوماسيون و ارتباط آنلاين بعضي از استادان خارج از كشور برگزار شد.»
افروس متذكر شد: «دانشگاه آزاد اسلامي دزفول از واحدهاي موفق در توليد ماسك، ژل و مواد ضدعفوني بوده و در راستاي آگاهي‌بخشي به جامعه بارها همايش‌ها و كارگاه‌هايي در اين زمينه برگزار كرده است.»

عبدالرحمان معاشر در همايش گام دوم انقلاب دزفول در دانشگاه آزاد اسلامي اين شهرستان افزود: بيش از 90 درصد پرسنل هوافضاي سپاه زير 40 سال سن دارند كه نشان مي‌دهد دليل اصلي موفقيت اين سازمان اعتماد به جوانان است.

وي اظهارداشت: 40 سال قبل درصورت بي‌احترامي به سگ آمريكايي محاكمه مي‌شديم و تمام تصميمات كشور از خارج از كشور گرفته و به شاه ديكته مي‌شدند ولي اكنون با موشك‌هاي توليد داخل به پايگاه نظامي آمريكا در عراق حمله مي‌كنيم و كسي جرات پاسخگويي ندارد.

معاشر با بيان اينكه ايران اكنون يكي از ابرقدررت‌هاي جهان است، افزود: كشتي‌هاي ايراني بنزين به ونزوئلا صادر مي‌كنند و هيچ يك از ابرقدرت‌ها و حتي دزدان دريايي جرات تعرض به آنها را ندارند زيرا ماهواره سپاه كه چندي پيش به فضا پرتاب شد، تمام نقاط دنيا را رصد مي‌كند.

رئيس هيات موسس جمعيت گام دوم انقلاب اسلامي با اشاره به قدرت موشكي ايران گفت: امروز موشك‌هاي ما مي‌توانند به طور همزمان 400 نقطه از مواضع دشمن را تا برد بيش از 2 هزار كيلومتر نابود كنند.

وي با بيان اينكه به بركت برجام ديگر به آمريكا اعتماد نخواهيم كرد، افزود: برخي از جوانان تصور مي‌كردند اگر با آمريكا مذاكره كنيم مشكلات كشور برطرف مي‌شوند حال آنكه در برجام دستكش مخملي آمريكا كنار رفت و دست آهنين آن بيرون آمد.

معاشر گفت: مذاكرات برجام انجام و توافقنامه آن امضا شد ولي آمريكا به تعهدات خود پايبند نبود و چهره واقعي اين كشور مستكبر در جهان به نمايش گذاشته شد.

وي بزرگترين مشكل كشور را اتكا نكردن به ظرفيت‌هاي داخلي دانست و گفت: كشور 2 بال لشكري و كشوري دارد كه بال لشكري آن با اتكا به توان داخل توانست موفقيت‌هاي عظيمي نظير تبديل به چهارمين قدرت موشكي دنيا و پرتاب ماهواره به فضا را بدست آورد ولي بال كشوري با تصور رفع مشكلات با اتكا به خارج نتوانست موفقيت‌هاي زيادي كسب كند.

30 هزار نفر عضو جمعيت گام دوم انقلاب اسلامي هستند

رئيس هيات موسس جمعيت گام دوم انقلاب اسلامي بر لزوم حفظ و توسعه انقلاب اسلامي تاكيد و بيان كرد: كميسيون‌هاي تخصصي مانند كميسيون‌هاي مجلس شوراي اسلامي براي اثرگذاري بيشتر در جمعيت گام دوم انقلاب اسلامي تشكيل شده‌اند.

وي به اهميت استفاده از ظرفيت اعضاي جمعيت گام دوم انقلاب اسلامي براي رفع مشكلات و چالش‌هاي كشور اشاره كرد و افزود: 30 هزار نفر در كل كشور عضو اين جمعيت هستند كه تلاش مي‌شود تا سال 1400 اين تعداد به 2 ميليون نفر برسد.

معاشر خواستار عضويت اعضا در بخش هلال احمر اين جمعيت شد و گفت: عقبه علمي جمعيت گام دوم بايد جوانان باشند و اعضاي آن بايد در صحنه و هر جا نياز به كمك بود وارد عمل شوند.

وي با تاكيد بر لزوم گسترش آموزش از راه دور در دانشگاه‌ها افزود: اكنون به واسطه اين نوع آموزش، جوانان و دانشجويان مي‌توانند از ظرفيت اساتيد خارج از كشور نيز بهره مند شوند.

رئيس هيات موسس جمعيت گام دوم انقلاب اسلامي ايجاد تحول در خود را زمينه ساز تحول در كشور دانست و بيان كرد: كميته‌هاي مختلفي بايد در زمينه بهداشت و درمان در شهرستان‌ها ايجاد شود تا مشكلات و كاستي‌ها را آسيب شناسي و ضمن ارائه راهكار، كادرسازي كنند.

وي با بيان اينكه محور مقاومت يكي از محورهاي اصلي نظام است، افزود: امروز مردم بايد مسيري را براي نهادينه كردن تحول در كشور ايجاد كنند.

جوانان مديريت‌ها را در دست بگيرند

رئيس هيات موسس جمعيت گام دوم انقلاب اسلامي با بيان اينكه فساد در اغلب نقاط رخنه كرده است از جوانان خواست روي كار بيايند و مديريت‌ها را در دست بگيرند.

وي با اشاره به پافشاري برخي افراد براي ماندن بر صندلي‌هاي رياست افزود: جوانان بايد با كارهاي جهادي و مسووليت اقدامات فرهنگي وارد عمل شوند و به اصلاح امور بپردازند.

معاشر با بيان اينكه حضور جوانان در پي شيوع كرونا در زمينه امر به معروف و فرهنگ سازي احساس مي‌شود، گفت: لازم است گروه‌هاي جهادي وارد عمل شوند تا جريان دانشجويي در اين زمينه نيز پيشتاز باشد زيرا شرايط استان خوزستان از نظر شيوع كرونا خاص است.

وي با بيان ايكه پرچم گام دوم انقلاب در آبان ماه 98 توسط اساتيد دانشگاه‌ها برافراشته شد، افزود: تلاش بر اين بود سياست‌هاي رهبري روي زمين نمانند.

گام دوم انقلاب اسلامي بايد بر مدار سردار سليماني حركت كند
رئيس بسيج جامعه پزشكي نيز در اين همايش دزفول را نماد مقاومت و ايستادگي مردم ايران دانست و گفت: «زماني كه موشك‌هاي 9 متري در كوچه‌هاي 6 متري دزفول فرود مي‌آمدند، مردم شهر را ترك نكردند و به پشتيباني از جبهه پرداختند.»
شاهين محمدصادقي با اشاره به مظلوميت شهيد قاسم سليماني بيان كرد: شهداي مدافع حرم تا سال 1394 در مظلوميت تمام به خاك سپرده مي‌شدند؛ حال آنكه برخي شعار «نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران» سرمي‌دادند.

وي با تأكيد بر توجه به منويات مقام معظم رهبري گفت: «گام دوم انقلاب اسلامي بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب بايد بر مدار سردار سليماني حركت كند.»
سرگرد پاسدار غلامحسين پرهيزگار جانشين فرمانده ناحيه مقاومت بسيج دزفول نيز در اين همايش بيان كرد: «سپاه دزفول آمادگي دارد در تمام بخش‌ها از جمله اقتصادي و فرهنگي به جمعيت گام دوم انقلاب اسلامي كمك كند.»
در پايان اين همايش سيدحبيب پژوهيده به عنوان معاون مديركل روابط عمومي جمعيت گام دوم انقلاب اسلامي معرفي شد.
 
دزفول ، کوی آزادگان ، بلوار دانشگاه ، صندوق پستی 313 تلفن 9- 42420601 - 061 نمابر 42420890 - 061
Email : info@iaud.ac.ir
Powered by DorsaPortal