English/العربیة
۱۳۹۹ جمعه ۴ مهر
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
 
پذیرش بدون آزمون دانشجو
آمادگي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي براي برگزاري كارگاه‌هاي معرفتي تبيين عفاف و حجاب
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي، ضمن تبيين برخي از محورهاي ده‌گانه رهبر معظم انقلاب در ديدار با تشكل‌هاي دانشجويي، از آمادگي اين نهاد براي برگزاري كارگاه‌هاي معرفتي درجهت عفاف و حجاب خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر محمد شريفاني مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، با اشاره به برگزاري جلسه نمايندگان تشكل‌هاي دانشجويي با رهبر معظم انقلاب، گفت: طبق معمول سنوات گذشته، ماه مبارك رمضان امسال هم مانند هر ساله شاهد برگزاري نشست صميمانه، ارزشمند و پربار مقام معظم رهبري با جمعي از دانشجويان و اساتيد دانشگاهي بوديم، براي ما جاي بسي افتخار است كه رهبر معظم انقلاب به دانشگاهيان و فضاي دانشگاهي عنايت ويژه دارند و هر ساله پربارترين محفل صميمي خود را در جمع دانشگاهيان قرار مي‌دهند. امسال با توجه به شرايط ويژه كشور، بازهم پر رونق‌ترين جلسه رهبر معظم انقلاب، جلسه ايشان با دانشجويان بود.

وي ادامه داد: به نظر بنده مقام معظم رهبري در جلسه امسال خود با دانشجويان كه به صورت ارتباط تصويري برگزار شد، روش‌مندتر از سال‌هاي گذشته محورهاي ده‌گانه بسيار ارزشمندي را از قبيل احياي پرچم آرمان‌خواهي، مطالبه‌گري، روش‌مندكردن مطالبه‌گري، گفتمان‌سازي در مسائل كشور، مسأله معنويت، حجاب، بحث اميد كه امروزه يكي از ضروري ترين نيازهاي كشور است و از همه مهمتر موضوع جوانان و عنايت ويژه و تاكيد بر به كارگيري جوانان در عرصه‌‌هاي مختلف كشور را مطرح كردند.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: پرداختن به ابعاد مختلف ديدگاه‌هاي مقام معظم رهبري فرصت گسترده‌اي مي‌خواهد، آنچه كه با اشاره رهبر معظم انقلاب اسلامي مربوط به نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها مي‌شود، برنامه‌ريزي و ارائه راهكار است. به نظر بنده يكي از مهم ترين نكاتي كه ايشان بر آن تاكيد داشتند، تقويت مباني اعتقادي جوانان است، از اين رو نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي اين آمادگي را دارد كه به حسب مسئوليت ذاتي خود كه برگرفته از قرآن كريم است، به موضوع تقويت مباني اعتقادي و معرفتي دانشجويان بپردازد

حجت‌الاسلام والمسلمين شريفاني با بيان اينكه پيامبر گرامي اسلام همواره چهار برنامه را در رأس برنامه‌هاي خود مورد تاكيد داشتند، اظهار داشت: در اين بين دو برنامه به تقويت مباني معرفتي مرتبط مي‌شود. تلاوت و تعليم قرآن، به عنوان مقدمه تزكيه و حكمت‌پروري در دستور كار پيامبر اسلام قرار داشت، چرا كه تا زماني كه ما فهم دقيق از قرآن كريم نداشته باشيم و مباني فكري و اعتقادي خود را تقويت نكنيم، نوبت به امر و نهي نمي‌رسد.

وي افزود: دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي آمادگي دارد كه در حوزه‌هاي عدالت‌خواهي و تمدن‌سازي، كارگاه‌هايي را به منظور تعريف مسأله عدالت و راهكارهايي كه ما را به اين مسير هدايت مي‌كند و آسيب هاي احتمالي آن، برگزار كند. هر چند اين موضوع همواره در كشور مطرح بوده، اما هنوز به دليل پيچيدگي و اهميت مسائل مربوط به عدالت و تمدن، تعريف شفافي از آن نشده و همچنان جاي بحث دارد تا بتوانيم راهكارهاي اين مسأله كه از مسائل معرفتي است و به دليل اهميت آن آسيب‌هايي در پي دارد را بررسي و تبيين كنيم.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به توصيه رهبر معظم انقلاب در خصوص مسئله‌ حجاب و حياي اسلامي در دانشگاه‌ها، گفت: مقام معظم رهبري در موضوع حجاب بسيار لطيف و صميمانه، توصيه پدرانه به دانشجويان داشتند تا به اين مسأله ديني اهميت ويژه قائل باشند. از دانشجويان عزيز انتظار مي‌رود كه به‌صورت ويژه اين توصيه رهبر معظم انقلاب را مورد عنايت قرار دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمين شريفاني خاطرنشان كرد: از آنجايي دانشگاه عرصه علم، دانش و فرهيختگي است، لازم است كه قبل از هر دستورالعمل اجرايي، ما به مباني فكري و اعتقادي موضوعات بپردازيم. به همين دليل دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي اعلام آمادگي مي‌كند كه جلسات هم‌انديشي با حضور اساتيد و دانشجويان برگزار كند. علاوه بر اين نهاد آمادگي برگزاري كارگاه‌هاي معرفتي براي تبيين فلسفه عفاف و حجاب و آسيب‌هايي كه در اين زمينه وجود دارد، آثار و فوايد حجاب در عرصه خانواده و سبك زندگي، پاسخگويي به سوالات و شبهات را دارد.

وي تصريح كرد: همانطور كه مي‌دانيم امروزه موضوعاتي كه سبقه ديني دارد، مورد هجمه دشمنان قرار گرفته و شبهات فراوان اين ارزش‌ها را مورد نقد قرار مي‌دهد، با توجه به اين موضوع دفتر نهاد آمادگي دارد كه به شبهات مطرح شده در اين حوزه پاسخ دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمين شريفاني ادامه داد: توصيه ديگري كه دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري براي آن برنامه‌ريزي مي‌كند، موضوع معنويت است؛ معنويت يك بعد بيروني دارد كه در مسجد و هيأت و مراسم‌هاي مذهبي تجلي و ظهور مي‌كند و بعد دروني معنويت هم پرداختن به مسائل اخلاقي و ارزش‌هاست. شايد بحث وحدت حوزه و دانشگاه كه يكي از توصيه‌هاي امام(ره) و مقام معظم رهبري بوده؛ به اين دليل است كه همواره در حوزه‌هاي علميه مسائل اخلاقي و معنوي به صورت شاخص مورد توجه قرار داشت، به‌طوري كه در حوزه‌هاي علميه افرادي همچون شيخ انصاري در اصول استاد آيت‌الله شوشتري بودند و در اخلاق شاگرد ايشان بودند و پنجشنبه حوزه‌ها تعطيل بود تا طلاب به مسائل اخلاقي و معنوي بپردازند.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي در پايان گفت: با توجه به اهميت اين موضوع از همه ائمه جماعات واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي درخواست مي‌كنم كه در كنار مسائل عبادي و اقامه نماز، توصيه‌هاي اخلاقي، معنوي و برنامه‌هاي منسجم معنوي و سفارشات ده‌گانه مقام معظم رهبري به ويژه در حوزه حجاب و معنويت را مدنظر داشته باشند.

انتهاي پيام/

دزفول ، کوی آزادگان ، بلوار دانشگاه ، صندوق پستی 313 تلفن 9- 42420601 - 061 نمابر 42420890 - 061
Email : info@iaud.ac.ir
Powered by DorsaPortal